Zdrowe przekąski, czyli słodycze dla najmłodszych

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko zdrowo się odżywiało i rozwijało się bez zarzutów. Z tego też względu należy mocno pilnować ich diety i wyrabiać w nich odpowiednie nawyki żywieniowe. Jak wiadomo, współcześnie nie jest to łatwe. Zarówno reklamy słodyczy czy niezdrowych produktów, jak i uginające się w sklepach półki nie pomagają w utrzymywaniu zbilansowanej diety u maluszka. Świadomi rodzice będą jednak robić wszystko, aby ich pociecha jadła odpowiednio. Warto więc pomyśleć, jakie Deserki dla dzieci bestsellerowe będą odpowiednim wyborem. 

Co podać dziecku na deser?

Nie ma chyba dziecka, które nie miałoby ochoty na żelki czy smaczne i słodkie ciasto. Jak jednak wiadomo, sklepowe “gotowce” mają w sobie bardzo dużo cukru i tłuszczów, a więc produkty niezbyt zdrowe dla maluszków. Nie oznacza to, że dzieci muszą obejść się smakiem. Wystarczy że przygotujemy taki deser sami. Oczywiście, będzie to bardziej czasochłonne, jednak wraz z własnoręcznym przygotowaniem idzie także jakość i przede wszystkim odpowiednio zbilansowane produkty. Jeżeli zatem zrobimy ciasto marchewkowe, posłodzone miodem i bez dodatku mnóstwa bitej śmietany, a z domową konfiturą, to wyjdzie pyszny i przede wszystkim zdrowy deser. Chociażby żelki można zastąpić galaretką przygotowaną ze świeżych owoców z ogródka, zalanych własnoręcznie zrobionym kompotem z dodatkiem żelatyny bądź agaru. Tego typu deser również będzie o wiele zdrowszy dla maluszka. 

Smaczne i zdrowe desery dla najmłodszych

Oczywiście powyższe przykłady to nie jedyne opcje, które zastąpią sklepowe słodycze. Możliwości są ogromne – wystarczy nieco bardziej zagłębić się w temat i po sprawie. Do zdrowych deserków dla dzieci bez wątpienia możemy zaliczyć:

– sałatkę owocową

– musy owocowe

– koktajle i smoothie

– domową czekoladę

– budyń

– suszone owoce

– orzechy

Bez wątpienia tego typu produkty przypadną do gustu niemalże każdego dziecka. Przede wszystkim liczy się jednak podejście rodziców. W końcu to od nich najmłodsi chłoną zachowania i zwyczaje, zarówno te życiowe, jak i żywieniowe. Dlatego żeby takie deserki królowały w jadłospisie najmłodszych, to ich opiekunowie muszą dawać odpowiedni przykład, a także tłumaczyć dlaczego tego typu przekąski są lepszym wyborem niż te sklepowe.