Jakie deserki dla maluchów wybierać?

Rozszerzenie diety naszego niemowlaka to naprawdę bardzo ważny moment w życiu dzieci, ale także ich rodziców. Szczególnie na początku się rodzą pewne pytania, a także szereg wątpliwości, co podawać, w jakiej konkretnej kolejności, jak i w jakiej ilości. Deserki dla dzieci (duży wybór w sklepie online) są bardzo prostym oraz dobrym sposobem na poznawanie nowych smaków przez dzieci. Zobaczmy, jakie produkty możemy dla swojego dziecka wybrać w tej właśnie kategorii.

Pierwsze wśród deserów

W diecie naszym maluszków powinniśmy unikać słodzonych oraz dosalanych produktów. Dobrym wyjściem jest rozszerzenie diety w sposób stopniowy. Wprowadzajmy jeden rodzaj pokarmów. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim możemy dzięki temu obserwować pojawienie się ewentualnej alergii. Gdy pomieszamy różne produkty, to na pewno nie będzie to takie proste. Polecamy sięgać po deserki jednoskładnikowe.

Desery te wyróżniają się delikatną konsystencję i sprawdzą się doskonale jako danie solo. Niektóre z nich są już gotowym połączeniem mleka, owoców oraz kaszki manny. Kolejny krok to już dwuskładnikowe deserki. W ich składzie już się znajdują warzywa, czy też owoce. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, aby były bio.

Jakie desery podawać dzieciom po szóstym miesiącu życia?

Wśród produktów dostosowanych do tej grupy wiekowej należą nie tylko już wspomniane deserki jednoskładnikowe i deserki dwuskładnikowe, ale także kaszki, naleśniki, czy też zupki. Można je podawać na zimno, ale także na ciepło. Można postawić na te, które pochodzą z upraw ekologicznych i całkowicie są one pozbawione glutenu.

Wielu rodziców stawia na desery mleczno-owocowe. Dzieci po szóstym miesiącu życia, mogą przyjmować pokarmy w nie do końca gładkiej konsystencji. Możemy pokusić się o wyczuwalne kawałki owoców. Dzięki znacznie urozmaiconej konsystencji dziecko poznaje coś innego, ale także rozwija w sobie umiejętności żucia oraz także gryzienia. Jak widać, trzeba zwracać uwagę na absolutnie wszystko.